2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbets- och skyddskläder samt skor
Beskrivning: Lunds kommun avser att upphandla arbetskläder, skyddskläder samt skor för anställda inom gata, park, lokalvård samt skola. Kommunen vill ha en leverantör som tar ansvar för affären och kan erbjuda kommunen ett helhetsåtagande.
Intern identifierare: KS 2025/0137
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000