See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekttjänster 2025
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende arkitekttjänster för Trollhättans Stad och följande kommunala bolag: AB Eidar Trollhättans Bostadsbolag Kraftstaden Trollhättan AB Propellern Fastighetsutveckling AB Trollhättan Energi AB Trollhättan Energi Elnät AB Upphandlingen är indelad i två olika avtalskategorier vilka tilldelas separat: 1. Arkitekt 2. Inredningsarkitekt
Intern identifierare: 2024/1274
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella Krav
Beskrivning: Övergripande krav för båda avtalskategorie
Intern identifierare: 1599327
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Arkitekt (A)
Beskrivning: Avtalsområde 1. Arkitekt (A)
Intern identifierare: 1626591
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Inredningsarkitekt
Beskrivning: Avtalsområde 2 Inredningsarkitekt
Intern identifierare: 1626592