307705-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Patientövervakningssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spotcheckmonitorer
Referensnummer: RS/221240
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33195000 Patientövervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser spotcheckmonitorer. Initialt till kirurgkliniken, men berör sedan fler verksamheter i hela regionen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33195000 Patientövervakningssystem, 33195100 Monitorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Det uppskattade behovet under avtalsperioden är 200 st Spotcheckmonitorer.