307706-2022 - ResultatSverige-Skellefteå: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil TK 153
Referensnummer: UH-2022-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
En (1) lastbil TK 153 till belysningen för att exempelvis utföra arbetsuppgifter såsom lyftjobb och TMA-skydd mm.
Befintlig kran HIAB 144ES ska även flyttas från nuvarande chassi till detta chassi och ingå i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
En (1) lastbil TK 153 samt flytt av kran från nuvarande chassi till det nya chassit.