2. Förfarande
Förfarande
Titel: IPT Förråd Skövde-Karlsborg
Beskrivning: På totalentreprenad projektera och uppföra fem typbyggnadsförråd varav ett förråd på option. TB001-187, TB001-190, TB001-191, TB001-192 och TB001-198 på option, samtliga med inkluderande markarbeten, rangerytor, vägar/planer samt kanalisationsarbeten.
Intern identifierare: 273/2026
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se inbjudan