See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för Fallprevention
Beskrivning: Denna upphandling avser ett system samt utrustning för fallprevention vilket ska tillgodose ett regionalt behov av att minska antalet patienter som idag faller och skadar sig inom vården.
Intern identifierare: 2023-O003167
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa föreskrifter