See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialfärgningsinstrument med tillhörande förbrukning
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av ett (1) automatiserat instrument för histokemisk färgning av vävnadssnitt, inklusive tillhörande förbrukningsmaterial samt option på underhållsavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115334:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Underhållsavtal.