307788-2025 - Resultat
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Fläskkött
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFläskkött
BeskrivningKommunerna i Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västervik välkomnar er att lämna anbud i vår upphandling av Fläskkött. . Leverantören kan lämna anbud på samtliga kommuner, på en eller fler kommuner.
Intern identifierareU-132-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000