Officiellt namn: Solna stad Postadress: Stadshusgången 2 Ort: Solna Postnummer: SE-171 86 Land: Sverige Att: Cecilia Tennfors E-post:cecilia.tennfors@solna.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal Måleriarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Solna.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avseende ramavtal gällande måleriarbeten till Solna stads fastigheter och fastigheter tillhörande Råsunda Förstads AB. Även övriga förvaltningar inom staden ska vid behov kunna nyttja ramavtalet. Ramavtalet omfattar inte drift, underhåll och service. Se vidare AF-del, AFB.22.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45442100 Målning, 45442180 Ommålning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.