307877-2022 - ÄndringSverige-Vänersborg: Nätutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Datacenter- Nätverksprodukter
Referensnummer: RS 2021-00025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32420000 Nätutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende nätverksprodukter, tidigare avtal är
- Datacenter - nätverksprodukter (RS 2017-01065) - Tele2 Sverige AB
- Datacenter Säkerhetsutrustning (RS 2017-04592) - Cygate AB
- Infrastruktur för mobiltelefonitäckning inomhus (RS 2016-04496) - Cygate AB
- Datacenter Infoblox (201705417-001) - Tele2 Sverige AB
- Telefoniprodukter (telefoniplattform) (201701066-001) - Tele2 Sverige AB