307922-2026 - Resultat
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Sand, grus och makadam
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSand, grus och makadam
BeskrivningAvtalet avser att tillhandahålla sand- och grusmaterial för hämtning av beställaren, alternativt utkörning av leverantören, inom Samhällsbyggnadsförvaltningens verksamhetsområde. Materialet kommer att användas inom verksamheterna Gata/Trafik, Park, Idrott, Vatten och Avlopp samt Avfall och Återvinning i den löpande verksamheten och kan även avropas för projekt. Material för projekt kan även komma att upphandlas utanför detta ramavtalet.
Intern identifierareAT-2025-151
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000