307930-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Avfallstunnor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsbehållare av plast
Referensnummer: 0274/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avfallsbehållare av plast med tillhörande lock och ingående komponenter. Dessa benämns även som sopkärl och avfallskärl av andra upphandlande myndigheter.