2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjulgrävare med dumpervagn och div redskap till Revingehed
Beskrivning: Fortifikationsverket avser köpa in en hjulgrävare ca: 17-18 ton med en dumpervagn samt diverse redskap enligt kravspecifikation. I affären ingår inbyte av två grävmaskiner samt en mindre hjullastare.
Intern identifierare: 2179/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000