Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av varm mat
Referensnummer: GNU 2023/67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av varm och kall mat samt varor från kommunens skolkök till kommunens skolor och äldreboenden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingscenter inbjuder till anbudsgivning gällande Transport av varm och kall mat samt varor från kommunens skolkök till kommunens skolor och äldreboenden.