30797-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Bygg- och anläggningsarbeten: militärbyggnader och -anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K0152-381 Kasernbyggnad Gotlands Regemente P18
Referensnummer: 4360/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45216200 Bygg- och anläggningsarbeten: militärbyggnader och -anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad Kasern Gotland P18
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45213200 Anläggningsarbeten för magasin och industribyggnader, 45213260 Byggnation av förråd, 45213400 Installation av personalrum, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen