307974-2020 - ResultatSverige-SÄVSJÖ: Biodiesel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldningsolja och HVO100 i bulk
Referensnummer: 2020/205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09134230 Biodiesel
II.1.4.
Kort beskrivning
Sävsjö kommun ska upphandla eldningsolja och HVO100 i bulk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09100000 Bränslen, 09135100 Eldningsolja
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen