308011-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Tandimplantat
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Dentala implantat.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
Ramavtal med flera aktörer
Ramavtalets löptid
Antal år: 4
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av Dentala implantat och benersättningsmaterial.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33132000 Tandimplantat, 33100000 Medicinsk utrustning, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner