308017-2019 - ResultatSverige-Umeå: Cytometrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flödescytometer
Referensnummer: HSN 511-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38434510 Cytometrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar två flödescytometrar med option på ytterligare två, ramavtal för systembundet förbrukningsmaterial och tillbehör samt option omfattande en prepareringsutrustning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen