Officiellt namn: Västerviks kommun Postadress: Fabriksgatan 21 Ort: Västervik Postnummer: SE-593 80 Land: Sverige Att: Ulla Öhrn E-post:ulla.ohrn@vastervik.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Absorberande inkontinensprodukter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kalmar län.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser avtal på Inkontinenshjälpmedel, absorberande produkter för successiva avrop till samtliga 12 kommuner i Kalmar län.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33141621 Inkontinensset, 33751000 Engångsblöjor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.