Officiellt namn: Stockholms universitet Postadress: Registrator Ort: Stockholm Postnummer: SE-106 91 Land: Sverige Att: Ingrid Eriksson Berg E-post:ingrid.eriksson.berg@su.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Autoklaver.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser 3 Autoklaver med egen ånggenerering via el för placering i en barriärvägg. Autoklaverna bör dimensioneras i en större enhet med hög kapacitet samt 2 mindre till infektion samt karantän.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33191110 Autoklaver
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.