308032-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsförbindelser
Referensnummer: UC-2019-318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster gällande data- och teletransmission.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på de tjänster anbudsgivaren önskar leverera under avtalsperioden. Det gäller även de tilläggstjänster som efterfrågas.
Upphandlande myndighet kommer att anta upp till åtta (8) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att området är ett strategiskt område.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32412100 Telekommunikationsnät, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen