308102-2016 - ResultatSverige-Malmö: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kopiatorer och MFP.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser att teckna ramavtal för leverans av kopiatorer och Mulitfunktionsprinter (MFP) samt tillhörande serviceavtal. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör. Befintlig maskinpark, kopiatorer och MFP, ska bytas ut till en enhetlig maskinpark. Tilldelad Leverantör bortforslar gammal och installerar ny och enhetliga kopiatorer och MFP som ska vara kompatibla med MKB:s övriga system.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232130 Färgskrivare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.