See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsmäklartjänster
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla sedvanliga fastighetsmäklartjänster enligt kravspecifikationen. Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) anbudsområden: Anbudsområde 1: Villatomter (obebyggd tomtmark för småhusbebyggelse) Anbudsområde 2: Skrivuppdrag Anbudsområde 3: Kommersiella fastigheter Anbudsområde 4: Bostadsrätter och bebyggda villatomter
Intern identifierare: 2025-21
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Villatomter
Beskrivning: Försäljning av villatomter
Intern identifierare: 1683964
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Fastighetsmäklartjänster i 4 delområden
Intern identifierare: 1661198
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Skrivuppdrag
Beskrivning: Delområde skrivuppdrag
Intern identifierare: 1683967
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kommersiella fastigheter
Beskrivning: Försäljning av kommersiella fastigheter
Intern identifierare: 1683984
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Bostadsrätter och bebyggda villatomter
Beskrivning: Försäljning av bebyggda villatomter
Intern identifierare: 1683986
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Utvärdering
Beskrivning: Lägsta pris på varje delområde
Intern identifierare: 1712343