See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av kommunalt avfall för Mora, Orsa och Älvdalen
Beskrivning: Denna upphandling avser att täcka Nodavas behov av insamling och transport av kommunalt avfall, för Nodavas kunder. För ytterligare information se upphandlingsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511200 Hämtning av hushållssopor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96905:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90511400 Pappersinsamling, 90512000 Avfallstransport
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Tid -Grundavtalstid 4år + 1år + 1år +1år