Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bibliometric Analytic Platform
Referensnummer: ITS 2.1.2-2-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48611000 Programvara för databas
II.1.4.
Kort beskrivning
A Research intelligence tool aimed at facilitating bibliometric-based analysis.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48611000 Programvara för databas, 48422000 Programsviter, 48461000 Programvara för analys eller forskning, 48482000 Programvara för affärsunderrättelser, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
A research intelligence tool aimed at facilitating bibliometric-based analysis.