308202-2026 - Resultat
Sverige – Vattenreningsutrustning – Reningsanläggning för PFAS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelReningsanläggning för PFAS
BeskrivningGöteborgs hamn ska installera reningsverk för PFAS i dagvatten i anslutningen till dagvattenmagasin i Energihamnen. Upphandlingen innefattar leverans och montering av ett reningsverk och en option på ytterligare ett reningsverk.
Intern identifierare9005-26001
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45232421 Reningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Mängd1 stycke
Optioner
Beskrivning av alternativenLeverans av ytterligare ett reningsverk med samma specifikation. Leverans och montering av väderskydd för reningsverket.