308283-2024 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten – Ramavtal för anläggningsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för anläggningsarbeten
BeskrivningUpphandling av ramavtal för fortlöpande behov av anläggningsarbeten i offentlig miljö.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnläggningsarbeten (Beställning inkom 2023-10-06)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90934:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning, 45236000 Markanläggning