2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny kulvert, Västmanlands sjukhus Västerås (NAV)
Beskrivning: Entreprenaden avser arbeten som skall genomföras för att färdigställa den nya kulverten mellan försörjningsbyggnaden och den nya vårdbyggnaden vid Västmanland sjukhus Västerås. Det ingår bland annat att bygga kulvert, inreda kulvert, upprätta nya gator, upprätta en ny dagvattenledning med mera.
Intern identifierare: IN-IN24-0115
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221220 Kulvertar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45262210 Grundläggning, 45262300 Betongarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000