308304-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Sugpumpar - Flödesmätare/Flödesväljare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSugpumpar - Flödesmätare/Flödesväljare
BeskrivningVästra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende regionens behov av Sugpumpar-Flödesmätare/Flödesväljare (se nedan angivna produktområden) med tillhörande tillbehör/förbrukning och reservdelar samt förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar till befintliga Sugpumpar-Flödesmätare/Flödesväljare i VGR. Upphandlingen omfattar följande produktområden som i sin tur innehåller ett antal produktgrupper som bland annat finns angivna i Bilaga 06 Kravspecifikation: 1. Ejektorsugar 2. Elektriska sugar 3. Manuella/prehospitala sugar 4. Flödesmätare 5. Flödesväljare 6. Blandare- Andningsoxygen/Andningsluft 7. Uppsamlingssystem med sugpump 8. Tillbehör/reservdelar för medicinska och tekniska gaser
Intern identifierareRS 2024-01537
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33160000 Operationsteknik, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38421000 Utrustning för flödesmätning, 38427000 Flödesmätare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000