2. Förfarande
Förfarande
Titel: Outsourcingtjänst med tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar outsourcingtjänst för lönehantering och redovisning samt tillhörande tjänster så som programvara (licens) för HR-, löne-, schemahantering och redovisning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112923:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79211000 Redovisning, 79211100 Bokföring, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängning 1 - 24 månader Förlängning 2 - 12 månader Förlängning 3 - 12 månader Förlängning 4 - 12 månader Förlängning 5 - 12 månader