2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tallbackaskolan
Beskrivning: Ny skola med anslutande markarbeten. i direkt anslutning till den befintliga Tallbackaskolan. Undervisning kommer att bedrivas i befintliga skola. Ny skola omfattar lektionssalar, fritidslokaler och skolbibliotek, matsal, tillagningskök & personalutrymmen. Befintlig idrottshall renoveras i separat entreprenad. I denna ingår dock att via ny kulvert anlägga och koppla in erforderlig värme, el och vattenförsörjning till idrottshallen.
Intern identifierare: KS/2025:70
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ny skola med markarbeten, Tallbackaskolan
Intern identifierare: 1685773
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Entreprenad AB 04 - AMA AF 21 (Solna)
Beskrivning: Ny skola med markarbeten, Tallbackaskolan.
Intern identifierare: 1685774
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete