Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Bevakningstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 23: Spanings- och säkerhetstjänster, med undantag av säkerhetstransporter
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sandviken.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar bevakningstjänster för Sandvikens kommun, Sandvikenhus, Göransson Arena och Sandviken Energi.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79713000 Vakttjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.