308350-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Maskin- och beredskapsavtal NVAA Drift och underhåll - Ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskin- och beredskapsavtal NVAA Drift och underhåll - Ramavtal
BeskrivningRamavtal för VA-beredskap samt maskiner enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113573:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten