2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillskottsvattenutredningar
Beskrivning: Uppdraget omfattar utredning av tillskottsvattentillförsel genom att identifiera felkopplingar, felaktigheter i dag- och spillvattennätet. Det utförs genom rökning, färgning och rörinspektion. Avgränsningar: Konsulten ska avropa rörinspektion och spoltjänster genom Täbys avtal: Beställaren har idag avtal avseende högtrycksspolning och slamsugning med rör inspektion. Detta ingår därmed inte i denna upphandling. Se förfrågningsunderlaget för detaljer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128136:Lot:1