308400-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal snöröjning/halkbekämpning i område B-E 2019-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunal snöröjning/halkbekämpning i:
B. Norra (Bonäs/våmhus, Oxberg, Gopshus och Säs)
C. Östra (Fu/Fudalen, Garsås, Nusnäs, Vattnäs/Bergkarlås/Risa)
D. Södra (Sollerön, Gesunda, Ryssa/Isunda, Vika och Vinäs)
E. Västra (Finnbodarna/Brinsbodarna/Finngruvan, Gävunda/Landboby, Kättbo, Venjan)
Det anbudsformulär som finns bifogat i förfrågan ska inte lämnas i systemet. Bifogas som utskrivet och ifyllt i ert med post lämnat anbud. Detta finns beskrivet i de allmänna föreskrifterna!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen