308428-2017 - ResultatSverige-Höganäs: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsaggregat Hambergsskolan.
Referensnummer: KS/2017/354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbyte av till- och frånluftsaggregat TA/FA1, TA/FA2, TA/FA4 och TA/FA5 samt tilluftsaggregat TA6, frånluftsaggregat FA6 och frånluftsfläkt FF1.
Hambergs-skolans lokaler samt del av Höganäs Energis lokaler på Verkstadsgatan 13 i Höganäs.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen