308438-2016 - ResultatSverige-Malmö: Plåtslageri
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MKB Fastighets AB – Plåtslageriarbeten ramavtal 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser ramavtal omfattande huvudsakligen olika typer av plåtslageriarbeten, underhålls- och reparationsarbeten samt snöskottning på tak.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45261310 Plåtslageri, 45453000 Reparation och renovering, 90620000 Snöröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.