308499-2023 - ResultatSverige-Varberg: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träd, buskar, klätterväxter samt perenner
Referensnummer: 23/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp inom områdena träd, buskar och klätterväxter, samt perenner och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop under avtalstiden.
Upphandlingen är uppdelad i två delområden;
1. Träd, buskar och klätterväxter
2. Perenner
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121000 Trädgårdsväxter, 03450000 Plantskoleprodukter, 03451300 Buskar, 03452000 Träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del 1 gäller avrop av Träd, buskar och klätterväxter
Perenner
Del nr: 2
03121000 Trädgårdsväxter, 03450000 Plantskoleprodukter
Del 2 gäller avrop av perenner.