308511-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Byggmaterial för järnvägsspår
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Betongsliprar
Referensnummer: TN 2020-0957
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34946100 Byggmaterial för järnvägsspår
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för betongsliprar för användning inom kollektivtrafiken i Stockholms län
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Betongsliprar med befästningar för behov beräknat upp till 8 år längsta avtalsperiod.