308533-2016 - ResultatSverige-Borås: Fiberoptiska material
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elnätsmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Borås.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Elnätsmaterial för inklusive kabel. Passiv optomateriel. Leverantören ska även äga och administrera konsignationslager hos beställaren.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32560000 Fiberoptiska material, 32561000 Fiberoptiska kopplingar, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.