Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: https://upphandling.polisen.se/
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR-konuslter inom rekryteringsområdet
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten efterfrågar i denna upphandling HR-konsult inom rekryteringsområdet.
Syftet med denna upphandling är att dessa resurser, tillsammans med ordinarie bemanning, ska kunna omhänderta större volymer vid arbetstoppar och för att förstärka ordinarie bemanning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 300 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen