See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultförmedlingstjänst
Beskrivning: Höganäs kommun, Höganäs Omsorg AB och Höganäs Energi Support AB bjuder in leverantörer till upphandling av konsultförmedlingstjänst. Huvudinriktningen är IT, men avtalet ska vara möjligt att använda på andra områden avseende professionella tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105274:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72266000 Programkonsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option att för bakgrunds- och säkerhetskontroller