See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Arkitekttjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av konsulttjänster och närliggande tjänster. Syftet med upphandlingen är att tillgodose beställarens löpande behov av konsulttjänster när ett behov uppstår.
Intern identifierare: 23/63
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Tekniska konsulter arkitekttjänster