308612-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Synålar, strumpstickor och fingerborgar – TI 2024-1019 Material till textilslöjd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1019 Material till textilslöjd
BeskrivningUpphandlingen omfattar Material till textilslöjd för Utbildningskontoret på Södertälje kommun.
Intern identifierare24/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39227000 Synålar, strumpstickor och fingerborgar
Ytterligare klassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor, 19400000 Textilgarn och -tråd, 37800000 Hantverks- och konstmateriel, 37810000 Konsthantverksmateriel, 39162100 Undervisningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del