308623-2020 - ResultatSverige-Linköping: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts Linköpings kommun
Referensnummer: KS26 2020-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande samhällsbetald skolskjuts, samt lokalskjuts, som ska utföras i Linköpings kommun. Upphandlingen omfattar sex (6) olika skolskjutsområden. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skolskjutsområde 1 - Ekholmen Ånestad
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 75200000 Samhällstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skolskjutsområde 2 - Ljungsbro
Del nr: 2
Skolskjutsområde 3 - Tornhagen
Del nr: 3
Skolskjutsområde 4 - Arena
Del nr: 4
Skolskjutsområde 5 - Linghem
Del nr: 5
Skolskjutsområde 6 - Malmslätt Tokarp
Del nr: 6