308649-2022 - ResultatSverige-Karlstad: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter Drupal 2022
Referensnummer: C2022/265
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlstads universitet har beslutat att utveckla en ny medarbetarwebb ochn behöver upphandla konsulter för utveckling och utbildning.
Vi använder idag Drupal som cms för vårt intranät och för vår externa webbplats.  Vi söker en samarbetspartner med expertkunskap inom Drupal som tillsammans med oss kan utveckla vår nya medarbetarwebb. Samarbetet kommer även innefatta utbildning av personal och framtida utveckling av vår externwebb.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänster under maximalt 4 år.