See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel inkl snöröjning och halkbekämpning
Beskrivning: Upphandlingen avser entreprenader omfattande yttre markskötsel inkl. snöröjning och halkbekämpning inom Treklöverns fastigheter belägna i Klippan, Östra Ljungby, Stidsvig och Ljungbyhed i Klippans kommun. I entreprenaden ingår att ha beredskap under vintersäsongen nov-mars inkluderande bevaknings- och utkallningsansvar. Upphandlingen är delad i tre delar. Fastighetsbeståndet är uppdelat i tre skötselområden och avtal planeras att tecknas med en entreprenör per område. Planerad avtalsstart 2026-10-01.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Yttre skötsel inkl snöröjning och halkbekämpning Klippan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128981:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Yttre skötsel inkl snöröjning och halkbekämpning Ljungbyhed
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128981:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Yttre skötsel inkl snöröjning och halkbekämpning Östra Ljungby och Stidsvig
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128981:Lot:3