308716-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Försäkringsmäkleri
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsförmedlartjänster
Referensnummer: 20/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66518100 Försäkringsmäkleri
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsförmedlartjänster inom skadeförsäkringsområdet samt försäkrings- och konsulttjänster, riskanalyser, rådgivning och kartläggning inför lämpliga försäkringsupplägg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66519310 Försäkringsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen