308779-2019 - ResultatSverige-Falkenberg: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportutbildning för Fordons- och transportprogrammet
Referensnummer: SVN2019-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar utbildning av gymnasieelever på inriktningen transport
Inom Fordons- och transportprogrammet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80510000 Specialutbildning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen