308805-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Transport på vattenvägar
Meddelande om koncessionstilldelning
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av pendelbåtstrafik linje 82
Referensnummer: TN 2020-0830
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget som upphandlas omfattar pendelbåtstrafik linje 82 i Stockholm.
För mer information, se Ansökningsinbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen